Rad učenika nagrađen Europskom oznakom kvalitete (EUROPEAN QUALITY LABEL)

Autor: Lana Matijaković, 26. 9. 2020.

Kao što smo već pisali, naši su učenici tijekom prošle godine sudjelovali u eTwinning projektima, a čak dva su projekta nagrađena Europskom oznakom kvalitete!

U projektu 'Once upon a time- The Grimms' Fairy Tales' učenici petih (sadašnjih šestih) razreda su na izbornoj nastavi Njemačkog jezika sa svojom nastavnicom Kristinom Jelošek istraživali bajke braće Grimm. Kroz različite aktivnosti i u nekoliko etapa razvijali su toleranciju, međusobno uvažavanje te poboljšali svoje jezične sposobnosti.U srpnju je završen i jednogodišnji eTwinning projekt 'World Investigation'. To je projekt u kojem su sudjelovali učenici šestih razreda (današnjih sedmih), a čiji je konačni produkt online časopis u dva broja te nastanak zajedničke priče. Učenike je kroz projekt vodila nastavnica Lana Matijaković.

Svaka nacionalna služba za podršku predlaže maksimalno 30% projekata prijavljenih za Nacionalnu oznaku kvalitete, a samu nagradu dodjeljuje Središnja služba za podršku iz Bruxellesa. Uvjeti za nagrađivanje su da su projekt predložile najmanje dvije nacionalne službe za podršku te da su najmanje dva projektna partnera osvojila nacionalnu oznaku kvalitete.

Ovim je priznanjem rad nastavnica, učenika i škole na međunarodnom projektu prepoznat kao kvalitetan i na visokoj razini. Veselimo se budućim projektima!

« Ožujak 2024 »