Koji će naši učenici na županijski Lidrano?

Autor: Ivana Vranaričić, 8. 2. 2024.

Kreativnost i razigranost u nekoliko kategorija pokazali su naši mali i veliki đaci u srijedu u Centru za kulturu Đakovu. Predstavljali su nas u dramskom skupnom, dramskom pojedinačnom i literarnom izrazu.

Prvašići su izveli dramsko-scensku igru Strškokor d.d. (mentorica Željka Goluža Gregačević), mali dramci su u istoj kategoriji izveli Pakete, pisma, čestitke (mentorica Ivana Vranaričić), a veliki dramci u istoj kategoriji dramsko-scensku igru Internetski kralj (mentorica Ivana Bilać).

U kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa predstavili su se učenici drugih razreda;  Oliver Kšan monologom Kad nešto volite, to raste, Rita Božić monologom Rode i kupus (oboma je mentorica Nikolina Stilinović), te Petra Palfi kazivanjem poezije Dječje želje (mentorica Ivana Vranaričić). Literarnim su nas radovima predstavljale petašice Ivana Vulić i Ines Hižman (mentor Ivica Racić), šestašice Vita Katalenić i Marta Ajhorn (mentorice Đurđice Tolušić) i trećašica Dora Miličević (mentorica Ivana Vranaričić).

Prosudbena povjerenstva odlučila su da će nas na idućoj razini smotre u Osijeku predstavljali mali dramci s dramsko-scenskom igrom Strškokor d.d., Oliver Kšan s monologom i Marta Ajhorn sa svojim literarnim radom. Školski list Vrutak također će biti predstavljen na županijskoj razini, ali listovi idu izravno na županijsku razinu. Predstavljat će ga učenik šestog rauzreda Filip Kšan u Osijeku 27. ožujka.

Čestitamo svim učenicima i želimo im uspjeh na županijskoj razini!