UČIMO ZAJEDNO!

Autor: Jasmina Bićanić, 2. 6. 2015.

Priručnik za pomoćnike u nastavi za rad s djecom s teškoćama u razvoju nastao je u sklopu projekta Osječko-baranjske županije „Učimo zajedno“ a u suradnji s Fakultetom za odgojne i obrazovne znanosti u Osijeku tijekom akademske 2014./2015. godine.

Glavni su ciljevi projekta unaprijediti socijalno uključivanje djece i mladih s teškoćama u razvoju, podržati podizanje kvalitete inkluzivnog obrazovanja  te  olakšati  pristup budućem tržištu rada uz uspostavu mehanizama međusektorske suradnje ključnih sudionika na razini županije u provedbi socijalne inkluzije djece i mladih.

U nastavku pročitajte priručnik!

Na hodniku škole, ispred zbornice možete doći po informativne letke vezane za Projekt "Učimo zajedno".

U uvodnom dijelu autorice navode važnost priručnika...

"Priručnik  za  pomoćnike  u  nastavi  za  rad  s  djecom  s  teškoćama  u  razvoju ponajprije je namijenjen pomoćnicima u nastavi i učiteljima/nastavnicima, uz želju da će i ostali sudionici  u  procesu  odgoja  i  obrazovanja  djece  s  teškoćama  u  razvoju posegnuti  za njim. Pritom izuzetno važnim čimbenicima smatramo ravnatelje, stručne suradnike i, neizostavno, roditelje kojima je dobrobit njihove djece na prvome mjestu. Ovim smo putem, kroz konkretne primjere, upute i savjete za organiziranje primjerene podrške, željeli upoznati potencijalne suradnike, nastavnike i, naravno, pomoćnike u nastavi s karakteristikama djece s teškoćama u razvoju osnovnoškolske dobi. Razumijevanjem oblika teškoće u razvoju, poznavanjem kliničke slike i osnovnih didaktičko-metodičkih načela otvaraju se prilike za primjereno odgovaranje na dječje potrebe te aktualizacija njihova potencijala, što je u skladu sa suvremenom idejom kvalitetnog, socijalno odgovornog i inkluzivnog odgoja i obrazovanja."

Autorice: Tena Velki i Ksenija Romstein

Link priručnika nalazi se na kraju ove vijesti!

Priloženi dokumenti:
ucimo_zajedno_FINAL.PDF (4.89 MB)