"Lajkamo inkluziju" u OŠ "Vladimir Nazor" u Đakovu

Autor: Jasmina Bićanić, 30. 4. 2018.

Kako smo u prijateljskim odnosima sa "Nazorovom" školom naš 3.c razred u pratnji s učiteljicom Blaženkom Uzun, psihologinjom Ivanom Sadaić, pripravnicom Ivonom Kolarik-Ferić te socijalnom pedagogonjom Jasminom Bićanić uputio se "lajkati inkluziju" i družiti s vršnjacima.

Projekt "Lajkaj inkluziju" koji provodi OŠ "Vladimir Nazor" iz Đakova je jako zanimljiv projekt u kojemu između ostaloga osvještavaju učenike redovnih odjela da u životu škole sudjeluju i učenici s teškoćama. Promoviraju i njeguju suosjećajnost i suradnički odnos sa svim vršnjacima, a naročito s onima s posebnim potrebama i poteškoćama u razvoju. Projekt u svojim ciljevima ističe i socijalnu integraciju učenika s teškoćama i njihovih vršnjaka koji nemaju teškoće kao mogućnost svoj djeci da uče, igraju se i žive zajedno, te da se razviju u osobe koje razumiju i poštuju jedni druge. Nama je bilo iznimno zadovoljstvo sudjelovati u druženju i sklapanju novih prijateljstava a kako je to sve skupa izgledalo možete pogledati u nastavku.

Spremili smo se za polazak ispred naše škole.

Nakod dolaska domaćini su nam pokazali svoju školu.
Prije nogo smo krenuli s poslom domaćini su nas počastili doručkom.
Pravo upoznavanje i sklapanje prijateljstava odvija se najbolje igrajući društvene igre.
Prionuli smo na zajednički posao rada s glinom. Neki su mijesili i izrađivali predmete od gline a neki su bojali a svi su se istodobno jako dobro zabavljali.
Rezultat zajedničkog rada je više nego sjajan!
Prije nego što smo se vratili u našu školu još smo igrali društvenih igara i sladili se grickalicama u dobrom društvu!