Sudjelovali smo na međuopćinskom Lidranu

Autor: Ivana Vranaričić, 12. 2. 2020.

Smotra Lidrano smotra je literarnoga, dramskoga i novinarskoga stvaralaštva učenika. I ove smo godine, kao i svake do sada, sudjelovali na međuopćinskoj razini te smotre koja je održana u Hrvatskome domu 11. veljače u organizaciji Osnovne škole "Vladimir Nazor" Đakovo.

Ondje smo se predstavili u svim kategorijama. U skupnom scenskom izrazu predstavili smo se igrokazom Sobić Svjetlonosić koji su izveli mali dramci, u samostalnom scenskom izrazu s monologom Č i ć nastupila je Tena Rakonca iz 2. razreda, monologom Maja Rozmari predstavljao nas je prvašić David Tomičić, a kazivanjem poezije Moja Slavonijo osmašica Chiara Mikić.  U konkurenciji literarnih radova pjesmama Magla i U zagrljaju magle sudjelovali su šestaši Ivano Ajhorn i Roko Tadić, a sastavom Mjesto za naslov šestašica Elena Krstevski, dok se osmašica Dora Klaić u istoj konkurenciji našla s radom Šokački svatovi promovirajući tako i tradiciju i lokalni govor.

Ove smo godine imali i radijsku emisiju Budi promjena - budi misionar! čiji su autori osmaši Marino Jukić i Iva Mijakić.

Na županijskoj razini ove smotre predstavljat će nas Roko Tadić sa svojim literarnim radom, Marino Jukić i Iva Mijakić s radijskom emisijom, a isti osmaši predstavljat će u Osijeku pred povjerenstvom i školski list Vrutak.

Čestitamo svim našim učenicima i mentorima na trudu koji su uložili u svoje radove i nastupe, a trojci koja će nas predstavljati na županijskoj razini 12. ožujka želimo puno uspjeha!

« Ožujak 2024 »