Limunada u Kuševcu

Autor: Lana Matijaković, 13. 6. 2013.

U utorak, 11.lipnja učenici kombinacije trećeg i četvrtog razreda u područnoj školi u Kuševcu počastili su svoje učitelje i školske prijatelje ukusnom domaćom limunadom.

U sklopu nastave engleskoga jezika, učenici su proteklih sati učili o američkoj kulturi te o štandu sa limunadom kao jednom od tipičnih američkih simbola vezanih uz ostvarivanje takozvanog „američkog sna“, te najlakšeg načina kako svojim trudom i samostalnošću zaraditi svoj prvi džeparac.

Učenici su uz pomoć učiteljice Tihane Mudrovčić izradili plakate i postere potrebne za ukrašavanje panoa i štanda, te su na sam dan provedbe projekta donijeli potrebne materijale i sastojke. Na satu su, u vrlo opuštenoj atmosferi ukrašavali štand, pripremali čaše za svoje prijatelje te na kraju uz dosta truda „iscijedili“ velike količine limuna.
Kako je vani bilo jako sunčano postavili su štand ispred škole te strpljivo čekali ostale učenike koji su došli za vrijeme velikoga odmora.

Učenici svoju limunadu nisu dijelili besplatno- uvjet je bila komunikacija na engleskom jeziku. Dakle, ostali učenici (a i učitelji!) koji su željeli čašu limunade morali su primjeniti svoje znanje engleskoga jezika, odnosno osnove vezane uz ponašanje u kupovini.

Kako je sve proteklo možete vidjeti na priloženim fotografijama (Foto galerija).