Civilizacije prvih pisama u školskoj knjižnici

Autor: Mario Racić, 6. 12. 2013.

Nakon obrađene teme Civilizacije prvih pisama učenici petih razreda u školskoj su knjižnici imali priliku pisati hijeroglife, kinesko pismo, arapsko, hebrejsko, glagoljicu …

Učenici petih razreda imali su u petak, 5. prosinca 2013. godine, sat povijesti u školskoj knjižnici. Voditelji ovog zanimljivog projekta bili su školska knjižničarka Ivanka Majbaum i nastavnik povijesti Mario Racić.

Naime, u planu i programu povijesti petog razreda nalazi se tema Civilizacije prvih pisama. Učenici su na nastavi povijesti učili o nastanku prvih pisama, narodima koji su ih koristili, predmetima na kojima su pisali i slično.

Da bi učenje bilo zanimljivije, u rad se uključila i školska knjižničarka koja je pripremila razna pisma te poslovice koje su učenici pisali na malim kartonima na pismu koje im se činilo najzanimljivije. Naravno, najviše učenika se odlučilo pisati hijeroglife. Tako smo uz zabavu, crtanje, bojanje i pisanje ponavljali nastavnu temu iz povijesti.

Na kraju smo radove plastificirali i tako dobili zanimljive označivače stranica koje će učenici koristiti čitajući lektiru ili udžbenik iz povijesti.

« Ožujak 2024 »