Županijsko stručno vijeće za stručne suradnike i učitelje edukacijske rehabilitatore

Autor: Jasmina Bićanić, 24. 6. 2014.

23.lipnja 2014. godine našu školu posjetili su edukatori-rehabilitatori Osječko-baranjske županije radi stručnog usavršavanja. Različite teme ali sa zajedničkim ciljem da se educiramo kako bismo kvalitetnije pomogli našim učenicima.

Viša savjetnica Ivana Petanjek, predsjednica Međunarodnog udruženja "Interaktivne otvorene škole" MIOS, Edina Malkić i projektna asistentica Maja Okanović, školska psihologinja Ivana Sadaić i socijalna pedagoginja Jasmina Kurbašić bile su predavačice na jučerašnjem skupu.

Stručni skup koji je za cilj imao okupljanje i edukaciju učitelja  i stručnih suradnika edukacijsko-rehabilitacijskog profila započeo je u 9,00 sati pozdravnim riječima uvaženog ravnatelja Darka Dujmovića.

Skupu se obratila viša savjetnica Ivana Petanjek koja je nakon pozdravnih riječi nastavila sa predavanjem o programima e-učenja AZOO. Vrlo korisno predavanje za učitelje koji će u budućem radu moći koristiti ovakav oblik usavršavanja. Svakim danom stvaraju se nove informacije, a opći razvoj kontinuirano zahtijeva nova znanja i vještine. Javlja se potreba za što bržim, pravovremenim obrazovanjem, koje će istovremeno biti otvoreno, široko i dostupno. E -učenje je izazov ali i današnja potreba.

Prezentacijom rada Međunarodnog udruženja "Interaktivne otvorene škole" MIOS Tuzla predstavile su se Edina Malkić, predsjednica i Maja Okanović, projektna asistentica. Njihovo predavanje imalo je tri dijela. Prvi dio se odnosio na prezentaciju rada MIOS-a (lokalni, regionalni i internacionalni nivo). U drugom dijelu kolegice su se osvrnule na programe MIOS-a a u trećem dijelu su se osvrnule na program Servisnog učenja koji se nama učinio kao najzanimljiviji. Ovaj program se vrlo lagano može povezati sa ulogom učenika s posebnim potrebama u samom procesu servisnog učenja s osvrtom na učenje u zajednici.

Program prevencije nasilničkog ponašanja prezentirala je školska psihologinja Ivana Sadaić te uz radionicu pokazala korisne stvari kako da se nasilje koje je toliko sveprisutno u našim školama što više reducira.

Na kraju socijalna pedagoginja Jasmina Kurbašić prezentirala je kako poučavati socijalnim vještinama djecu koja imaju ADHD, teškoće u učenju ili Aspergerov sindrom.

Skup smo završili obogaćeni novim znanjima.