Projekt „MIRIS KNJIGE“

Autor: Mario Racić, 12. 6. 2015.

Danas, 12. lipnja 2015. godine, u našoj školi je održana prezentacija školskog projekta „MIRIS KNJIGE“.

Cilj projekta je poticanje čitanja, istraživanja i timski rad učenika pod vodstvom svojih mentora, predmetnih nastavnika, učenike ohrabriti i inspirirati da budu istraživači i kreativci. Učiti se rješavati probleme, svladavati izazove, stjecati sposobnosti i vještine, razvijati ideje te otkrivati vlastite mogućnosti i potencijale.

Projekt je osmislila voditeljica projekta školska knjižničarka Ivanka Majbaum. U projektu su sudjelovali učitelji razredne nastave : Ljiljana Balekić, Pera Vranaričić, Goranka Koren, Željka Gregačević i Blaženka Uzun te učitelji predmetne nastave : Boja Viljetić (biologija), Gordana Ljubej (kemija), Ivanka Vukojević (vjeronauk), Mario Racić (povijest), Kristina Jelošek (engleski jezik)i Đurđica Tolušić ( hrvatski jezik i dramska grupa).

Sve prikazano u projektu pokazuje izrazitu kreativnost u radu, kako nastavnika, tako i učenika, želju i volju za takvim oblicima rada te promiče čitateljsku pismenost ključnu za razvoj svih pismenosti.

O kreativnosti i tijeku prezentacije najbolje govore fotografije koje se nalaze u foto-galeriji.

Prezentacija projekta završila je zahvalom na sudjelovanju u projektu i popisom knjiga koje bi bilo dobro pročitati preko ljeta. Popis knjiga nalazi se na web stranici škole.