ŠKOLSKI INKLUZIVNI DOKUMENT

Autor: Jasmina Bićanić, 26. 8. 2016.

Školski inkluzivni dokument nastao je kao rezultat ESF projekta Osječko-baranjske županije „Učimo zajedno 2“ koji je usmjeren izjednačavanju mogućnosti za potpuno uključivanje učenika s teškoćama u razvoju u život zajednice kojoj pripadaju, naročito u redovitu nastavu koju djeca s teškoćama uspješno pohađaju s pomoćnicima u nastavi.

Kako raste svijest društva o diskriminaciji djece s teškoćama pokušavaju se pronaći i putovi njihova uključivanja u obrazovanje zajedno s ostalim vršnjacima. Brojni zakoni reguliraju prava djece s teškoćama u ravnopravnom uključivanju u redovni školski sustav pa će tako i ovaj dokument pomoći definiranju nekih ciljeva i aktivnosti kojima će se promovirati ravnopravnost svih učenika.

U okviru ovog dokumenta imenovan je i Školski inkluzivni tim koji će se brinuti o potrebama svakog učenika u školi a ponajviše učenika s teškoćama u razvoju.

Članovi školskog inkluzivnog tima izabrani na Sjednici učiteljskog vijeća su :

1. Ravnatelj OŠ J.A.Ćolnića Zvonko Belvanović
  2. Stručna suradnica edukacijsko-rehabilitacijskog profila Jasmina Bićanić
  3. Stručna suradnica pedagoginja Katarina Gulaš
  4. Stručna suradnica psihologinja Ivana Sadaić
  5. Učitelj/ica razredne nastave Maja Nikačević
  6. Učitelj/ica predmetne nastave  Ines Rebac-Knezović

Školski inkluzivni dokument su izradile stručne suradnice iz tri osnovne škole i on je usvajanjem na školskom odboru postao važeći akt škole.

Dokument se nalazi u nastavku te ga možete pročitati i proučiti.

Priloženi dokumenti:
OS_Colnic_sk_inkl_dokument.pdf (1.62 MB)