Mlada glumica Ena Lulić u našoj školi

Autor: Mario Racić, 17. 3. 2017.

16. ožujka 2017. godine našu je školu posjetila Ena Lulić, djevojčica koja je u filmu Šegrt Hlapić utjelovila lik Gite. U sklopu lektire učiteljice 3. razreda pozvale su Enu kako bi nešto više ispričala o samom snimanju filma.

Enu su već na samom početku dočekala radoznala pitanja učenika. Ispričala je kako joj je bilo na snimanju, s kim se najviše sprijateljila, kako je uspjela prilagoditi svoje obveze... Pričala je i o nekim zgodama koje su se događale izvan scene te o ostalim likovima.

Naše je učenike zanimalo kakvi su glumci u stvarnom životu, a Ena je za njih imala samo riječi hvale. Kako kaže, najviše joj se svidio glumac Mustafa Nadarević zbog svog smisla za humor. Također nam otkriva da su neke scene morali ponavljati i do 15 puta jer se nisu mogli suzdržati od smijeha, pa se redatelj jako ljutio, ali kaže da za to ima razumijevanja jer bi i ona vjerojatno jednako reagirala. Često se događalo da je netko neplanirano upao na scenu pa su morali sve ponavljati, te to navodi kao najsmješnije događaje sa snimanja. Na snimanju je također  naučila i plesati, ali tu scenu navodi kao najsramotniju te je zamolila redatelja da ju izreže.

Ena je više puta istaknula da jako voli životinje, ali se na snimanju bojala zmije i nije bila na snimanju tih scena. Mališanima je otkrila kako kod kuće trenutno ima psa i kornjaču, ali je imala i još puno životinja. Šegrta Hlapića čitala je nekoliko puta, u trećem razredu, prije samog snimanja i još otprilike dva puta. Bilo je tu još puno zanimljivih pitanja na koja Ena nažalost, zbog obveza nije mogla odgovoriti. Posjet je prošao odlično,  i još jednom se puno zahvaljujemo Eni što je odvojila vrijeme za nas.

Nikolina Mravunac i Marija Jukić, 8.B

« Ožujak 2024 »