Učenici sedmih razreda u Zagrebu

Autor: Mario Racić, 25. 10. 2017.

U utorak, 24. listopada 2017. godine, učenici sedmih razreda u pratnji svojih razrednika i učiteljica Hrvatskog jezika posjetili su Zagreb.

U sklopu Školskog kurikuluma i za ovu školsku godinu planirali smo da učenici sedmih razreda bolje upoznaju temu medijske kulture. Zbog toga je učiteljica Hrvatskog jezika Đurđica Tolušić organizirala posjet televizijskoj kući Nova TV. Cilj ove nastave je bio upoznati učenike s procesom i načinom nastanka televizijskog programa, upoznati osnovne vrste televizijskih emisija te osvijestiti spoznaju o snažnom utjecaju medija na svijest i stavove gledatelja.

Na Novoj TV smo obišli i prostorije gdje se uređuje cjelodnevni program, urede novinara i voditelja, a posebno zanimljive su nam bile lokacije na kojima se snimaju poznate emisije kao što je Dnevnik Nove TV, IN Magazin te ostale emisije. Najzabavnije je bilo je u tzv. zelenom studiju gdje su učenici upoznali čaroliju virtualnog svijeta.

Osim Nove TV, u Zagrebu smo posjetili i Muzej iluzija. Ovaj poseban muzej ostavio je sve u čudu i nevjerici. Učenici, ali i učitelji, morali su svaku iluziju „provjeriti“ više puta.

Nakon Muzeja iluzija otišli smo do centra Zagreba te proveli neko vrijeme na Trgu bana Josipa Jelačića razgledavajući središte Zagreba.

Osim učiteljice Đurđice Tolušić, u pratnji učenika sedmih razreda, bili su i razrednici Ivica Racić, Alen Rajzl i Goran Pinter te učiteljice Đurđica Tolušić i Senka Klemen.

Ivica Racić

« Ožujak 2024 »