Prvi Erasmus+ projekt „Inclusive and modern school“ u našoj školi

Autor: Jasmina Bićanić, 24. 4. 2023.

Ove godine naša škola sudjeluje u KA122 Erasmus+ projektu  koji je financiran sredstvima Europske Unije. Projekt „Inkluzivna i moderna škola“ proizašao je iz potreba i izazova s kojima se naša škola susreće.

Više pročitajte u nastavku vijesti.

Šest nastavnika  pohađati će tečajeve koji se održavaju u raznim europskim gradovima tijekom ove i iduće godine kako bi povećali svoje kompetencije u radu s učenicima s poteškoćama te svoje digitalne kompetencije, a naša stručna suradnica tjedan dana će promatrati  rad osnovne škole u Francuskoj. Nastavnici  Ivanka Vukojević, Lana Matijakovič, Tomislava Delić, Sanda Kaniža, Mario Racić i Kristina Jelošek sudjelovat će na strukturiranim tečajevima u Italiji, Finskoj, Španjolskoj,Njemačkoj i Grčkoj, a pedagoginja Katarina Gulaš sudjelovat će na promatranju rada u Francuskoj. Koordinatorica projekta je nastavnica Kristina Jelošek.

Naša škola je inkluzivna i broj učenika s poteškoćama u učenju varira između 17-30, ovisno o školskoj godini. Većina nastavnika naše škole izrazila je potrebu za dodatnim stručnim usavršavanjem u području rada s učenicima s poteškoćama. Kroz naučene kompetencije želimo podići razinu podučavanja te stvoriti bolje okruženje za učenje za sve učenike. Nastavnici će pohađati strukturirane tečajeve na kojima će dobiti nove materijale i naučiti nove načine kako učiniti svoje učionice okruženjima  u kojima će svi učenici  dobiti odgovarajuću podršku kako bi dosegnuli  svoj maksimalni potencijal. Naša stručna suradnica će sudjelovati u job shadowing aktivnosti u školi u Francuskoj ,pri čemu će promatrati metode podučavanja, administrativne i organizacijske zadatke vezane uz kreiranje inkluzivnog okruženja za učenje.

Svi sudionici izmijeniti će svoja iskustva i primjere dobre prakse s nastavnicima i stručnjacima iz različitih europskih zemalja. Podijeliti će ono što su naučili s ostalim nastavnicima kroz radionice i prezentacije. Nadamo se da će naša škola razviti jednu dodatnu europsku dimenziju te se povezati s  drugim školama u Europi te na taj način postaviti temelje novim suradnjama i projektima.

Kristina Jelošek